За добу до правоохоронців звернулися два екс-бойовика, які скористалися наданим державою шансом звільнитися від кримінальної відповідальності. Прийти до поліції чоловіки вирішили, дізнавшись зі ЗМІ про своїх «колег», що на законних підставах отримали можливість повернутися до нормального життя, повідомляють на офіційному сайті Національної поліції.
31-річний житель Слов’янська розповів, що в 2014 році багато його знайомих приєдналися до бойовиків. І щоб не відрізнятися від них він також вступив в НЗФ. Спершу чоловік чергував на барикадах біля відділку міліції, після його перевели на пропускний пункт в сам відділок. Чергували групами, одні озброювалися автоматичною зброєю та пістолетами, інші спецзасобами. Інструктували їх помічники Гіркіна.
«Спочатку перебував в якійсь ейфорії: камуфляжна форма, зброя, «статус ополченця», обіцянки зміни до кращого і тому подібне. Згодом я побачив, що «командири» займалися тільки самозбагаченням і вирішив піти, однак мене не відпускали, і я втік», - розповів колишній найманець. Дезертирувавши, чоловік майже 4 роки переховувався в РФ. Дізнавшись, що ті, хто не скоював тяжких злочинів, можуть уникнути покарання, повернувся до родини у Слов’янськ.
За прикладом своїх колишніх товаришів по блокпосту вирішив розпочати нове життя і 31-річний житель Часового Яру Бахмутського району. В 2014 він здійснював незаконну фільтрацію громадян, оглядав транспорт та багаж, але невдовзі покинув службу. Чоловік втомився жити у страху, бо розумів, що рано чи пізно поліцейські вийдуть і на нього, і сам зізнався офіцерам у протиправній діяльності.
За обома фактами попередньо відкриті кримінальні провадження за ч.2 ст. 260 (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України. Поліція проводить досудове розслідування. Якщо буде встановлено, що учасники НЗФ непричетні до тяжких злочинів, то, згідно з ч.6 ст. 260 Кримінального кодексу України, вони будуть звільнені від кримінальної відповідальності.
Комментариев нет:
Отправить комментарий